Be to, Pietų Korėjoje yra didelis psichikos ligų paplitimas

Be to, Pietų Korėjoje yra didelis psichikos ligų paplitimas

Amerikos biotechnologijų įmonė „Grail“ buvo įkurta 2015 metais San Franciske, Kalifornijoje, siekiant padėti nustatyti vėžį ankstyvose jo stadijose.

Reklamuojama 949 USD kaina už receptinį „Galleri“ testą, kurį pacientams skiria medicinos specialistai, šiuo metu nėra apdraustas. „Financial Times“ pirmasis paskelbė klaidingus laiškus, cituodamas vidinį verslo dokumentą, kuris parodė, kad 408 „Galleri“ testo dalyviai buvo klaidingai informuoti, kad jie turėjo su vėžiu susijusį signalą.

„Fierce Medtech“ pateiktame pareiškime „Grail“ pripažino klaidą ir teigė, kad „problema jokiu būdu nebuvo susijusi su neteisingu „Galleri“ laboratorinio tyrimo rezultatu arba dėl to nebuvo kilusi.

Vietoj to, pasak įmonės, jos pageidaujamas telemedicinos tiekėjas PWNHealth netyčia išsiuntė laiškus dėl programinės įrangos trūkumo.

Netikslūs laiškai buvo išplatinti gegužės 10–18 dienomis, o gegužės 19 d. „PWNHealth“ įspėjo Gralį apie problemą.

„Pagrindinę problemą išsprendėme per valandą nuo tada, kai apie ją sužinojome, ir įgyvendinome papildomus procesus, kad tai nepasikartotų“, – sako PWNHealth. „Bendradarbiaudami su Graliu pradėjome susisiekti su paveiktais asmenimis per 36 valandas.

Pareiškime teigiama, kad neteisingos formos raidžių pagrindinė programinės įrangos konfigūracijos klaida buvo išjungta. Gralis teigė, kad daugiau nei pusė laiškų buvo pristatyti anksčiau nei „Galleri“ testo gavėjai paėmė kraują.

„Gavę pranešimą apie incidentą, Gralis nedelsdamas pradėjo susisiekti telefonu arba el. paštu su visais asmenimis, gavusiais PWNHealth laišką, ir mes tęsėme pastangas, kol patvirtinome, kad sėkmingai susisiekėme su kiekvienu asmeniu telefonu, el. paštu ar laišku“, – sakoma teste. gamintojas.

Anot Gralio, jokia informacija apie pacientus nebuvo neteisėtai pažeista ar nutekėjusi dėl problemos, taip pat nebuvo užfiksuota jokių nepageidaujamų įvykių ar kitokios žalos pacientui, susijusio su apgaulingais laiškais.

„Kaip į pacientus orientuota įmonė, Grail rimtai žiūri į mūsų įsipareigojimą užtikrinti patikimus ir tikslius Galleri testų rezultatus bei aukščiausios kokybės patirtį mūsų pacientams“, – tęsiama pareiškime.

„Tam tikslui Grail yra daug kokybės kontrolės procesų, užtikrinančių, kad „Galleri“ bandymų rezultatai atitiktų mūsų griežtus patikimumo ir tikslumo reikalavimus.

Alabamos gubernatorius Kay Ivey gegužės 30 d. pasirašė įstatymo projektą, draudžiantį transseksualiems asmenims dalyvauti koledžo moterų sporto komandose.

Dar visai neseniai valstybė uždraudė K–12 klasių transseksualėms sportininkėms dalyvauti moterų jaunimo sporte. Net ir gavę hormonų terapiją, mokiniai pagal įstatymus negali žaisti su kitokia lytimi.

„Žiūrėk, jei esi biologinis vyras, tu nesivaržysi moterų ir mergaičių sporto šakose Alabamoje. Tai yra sąžiningumas, aiškus ir paprastas.

– Ivey

Kolegijos nuostatų judėjimas prasidėjo balandį, kai mėnesio viduryje buvo priimti teisės aktai. Draudimas nuo K iki 12 buvo įvestas 2021 m.

„Moterų privertimas varžytis su biologiniais vyrais pakeistų dešimtmečius moterų pasiektą pažangą siekdamos lygių galimybių lengvojoje atletikoje“, – balandžio mėn. sako įstatymo projekto rėmėja respublikonų atstovė Susan DuBose. Ji tęsė, kad „jokia hormonų terapija negali panaikinti visų pranašumų, susijusių su gimimu vyru“.

Remiantis šia priemone, biologinėms patelėms nebus leista sportuoti su vyrais, todėl LGBTQ+ bendruomenės nariai ir rėmėjai kritikavo draudimą. Žmogaus teisių kampanijos valstijos direktorė Alabamoje Carmarion D. Anderson-Harvey teigia, kad ši priemonė yra „sistemingo puolimo prieš LGBTQ+ žmones“ Alabamoje ir kitur dalis.

Translyčių moterų ir merginų dalyvavimas moterų sporte yra uždraustas dvidešimtyje papildomų valstijų, įskaitant Aidaho, Vajomingą, Teksasą ir Floridą.

Anderson-Harvey daro išvadą: „Vos per dvejus metus ji ir ekstremistai Alabamos įstatymų leidėjai priėmė keturis įstatymus prieš LGBTQ+. Nuo diktavimo, kokius vonios kambarius galime naudoti, iki akivaizdaus moterų sporto problemų ignoravimo, šie politikai daro Alabamą vis priešiškesne vieta translyčiams žmonėms ir visai LGBTQ+ bendruomenei.

K-pop, K-BBQ ir K-Beauty išpopuliarėjo internete. Be smagios muzikos ir skanaus maisto, Pietų Korėja taip pat žinoma dėl kitos apgailėtinos tiesos: šalies savižudybių rodiklių tarp Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) šalių.

Įsivaizduokite, kad atsibundate prieš saulėtekį ir iki vidurnakčio turite įvesti matematiką ir mokslą į savo smegenis. Tada pabundi ir vėl kartoji tą patį. Taip pat pabandykite įsivaizduoti, kad turite stoti į eilę universalinėje parduotuvėje, kad paimtumėte prabangos daiktus už ribotą atlyginimą, kad „pritaptumėte“ visuomenėje. Tai ne distopinio romano siužetas, o daugelio Pietų Korėjos gyventojų tikrovė.

Pranešama, kad 2022 m. rugpjūčio mėn. Pietų Korėjoje buvo 1 046 savižudybės. Tarp EBPO narių Pietų Korėjoje yra didžiausias savižudybių rodiklis.

Be to, Pietų Korėjoje yra didelis psichikos ligų paplitimas. Remiantis Korėjoje atliktu epidemiologiniu psichikos sutrikimų tyrimu, vienas iš keturių korėjiečių tam tikru metu turės psichikos sutrikimų.

Nepaisant psichikos sveikatos problemų ir savižudybių skaičiaus, gauti pagalbą psichikos sveikatai šalyje nėra lengva. Kalbėti apie psichinę sveikatą yra tabu, kurį suvokia daugelis Pietų Korėjos gyventojų, todėl Pietų Korėjos gydytojų pastangos propaguoti visų pirma yra neveiksmingos.

Pietų Korėjos idealus grožio standartas ir fiksavimas ant svorio neigiamai paveikė daugelį žmonių, įskaitant jaunimą. Vidutinis Pietų Korėjos moters svoris yra maždaug 130 svarų, tai yra 40 svarų mažiau nei vidutinio svorio amerikietės.

2017 m. atlikta apklausa parodė, kad Korėjos kolegijos studentės, užuot dalyvavusios fizinėje veikloje, buvo labiau suinteresuotos rasti greitesnių būdų numesti svorio ir pagerinti savo išvaizdą keičiant mitybos įpročius, o tai gali pabloginti jų sveikatą.

Visuomenės standartai taip pat yra kito lygmens tautoje. Prabangos prekės naudojamos turtui matuoti, paaiškinant priežastis, kodėl šalis per daug išleidžia dizainerių prekėms. Prabangos monarchai dabar yra Pietų Korėjos gyventojai, bent jau kalbant apie pinigų išleidimą. Prabangos prekių vartojimas šalyje 2022 m. išaugo 24 proc., o tai uždirbo 16,8 mlrd. USD pajamų arba 325 USD vienam asmeniui.

Pietų Korėjos vartotojai yra linkę labiau susieti su išvaizda ir finansine sėkme nei daugelyje kitų šalių, todėl jie sukuria nerealų asmenybę ir linkę girtis skelbdami savo naujas rankines ir laikrodžius socialinės žiniasklaidos platformose. Ši nepraktiška realybė, kai spaudžiama rinkti prabangos prekes, kad jaustųsi priimti ir sėkmingi, žmonės, ypač jaunesni suaugusieji, dažnai patenka į skolas.

Be „tobulo“ grožio ir mados standarto, vyraujančio šalyje, akademikai yra dar vienas didelis stresas. Daugelis Korėjos studentų dalyvauja popamokinėse akademijose, kur visą dieną praleidžia studijas ir ruošiasi stoti į koledžą. Sudėtinga, konkurencinga ir įtempta švietimo aplinka Pietų Korėjoje yra didelė streso priežastis studentams ir šeimoms.

Jee Yun Kim, Pietų Korėjos vidurinės mokyklos moksleivė, gyvenanti Seule, sako, kad jos diena prasideda 6 val. ryto, o dieną pradeda trumpa ankstesnės nakties apžvalga prieš pusryčius. Pasiruošusi ji eina į mokyklą 8:30 val. Po pamokų ir vakarinių savarankiškų studijų ji turi vykti į akademiją, kad gautų intensyvesnį išsilavinimą, pritaikytą jos stojamiesiems į koledžą egzaminui. Kai ji grįžta namo, paprastai būna apie 12 val. Po greitos nakties rutinos ji eina miegoti ir ruošiasi rytoj vėl daryti tą patį. Savaitgaliai jai taip pat nelabai skiriasi, nes toliau studijuoti išvyksta į privačias akademijas.

Maždaug 70 % 25–34 metų amžiaus žmonių Korėjoje turi aukštąjį universitetinį išsilavinimą, o akademinis konkursas prasideda anksti ir dominuoja šeimų, auginančių vaikus iki 18 metų amžiaus, gyvenime. švietimo aplinka yra didelis nerimo ir finansinės įtampos šaltinis. Studentai ne tik patiria stresą dėl nenutrūkstamų studijų sesijų ir spaudimo, bet ir visos šeimos gauna spaudžiančią jėgą iš visuomenės – brangios popamokinės akademijos ir privatūs mokytojai, kuriuose, atrodo, dalyvauja visi.

Daugelis mokyklų taip pat turi sistemą, vadinamą yaja, terminą, kuris gali būti apytiksliai išverstas kaip „vakarinis savarankiškas mokymasis“. Yaja koncepcija buvo įgyvendinta 1981 m., siekiant užtikrinti, kad studentai gautų visą jiems reikalingą išsilavinimą. Tikimasi, kad mokiniai pasiliks mokykloje ir, neskaitant vienos pietų pertraukos, turi likti joje iki vėlyvo vakaro, kartais iki 22 val. Nors kiekviena mokykla turi skirtingą politiką ir ne kiekviena mokykla dalyvauja vakariniame savarankiškame mokyme, daugelis tai daro, o tai reiškia, kad mokiniai. didžiąją dienos dalį praleidžia mokykloje su knygomis ir namų darbais.

Atitrūkimas nuo normos

Do Young Woo , taip pat žinomas kaip 18 High, yra Pietų Korėjos hiphopo atlikėjas, persikėlęs į Ameriką. Jis mini, kad tarp dviejų kultūrų yra pastebimų skirtumų.

Kylantis menininkas sako, kad didžiausias skirtumas tarp studentų Amerikoje ir Korėjoje yra JAV studentų gebėjimas ir galia sekti savo svajones, nesirūpinant kitų nuomone. Woo tęsia, kad daugelis Pietų Korėjos studentų turi žengti aukštyn, kad užtikrintų stabilų karjeros kelią geriausiose įmonėse, nes priešingu atveju bus suvaržytas jų, kaip sėkmingų asmenų, statusas.

„Jei baigus studijas nepavyksta patekti į „gerą“ universitetą ar „susižavėjimo kupiną“ kompaniją, daugeliui tenka susidurti su nereikalingais nesėkmės ir liūdesio jausmais“, – sako Woo.

Woo sako, kad žmonės jaučiasi nugalėti, nes jų akademinis išsilavinimas ir karjeros statusas tampa vertinimo įrankiu. Yra daug reiškinių, kai žmogaus išsilavinimas ir užsiėmimas tampa vizitine kortele socialiniame gyvenime. Vietoj to, kas žmogui patinka, kokios yra jo aistros ar kas iš tikrųjų daro juos laimingus, svarbu tik tai, kokią mokyklą jis lankė ir koks jų darbas.

Norėdami gauti daugiau informacijos, apsilankykite https://dietoll-official.top/